English French German Russian Ukrainian
Tools
Субота, 25 трав. 2019

Ювілейні Спаські читання

    14 вересня учасників та гостей V Спаських читань, присвячених 100-річчю музейної діяльності І.Г.Спаського та 25-річчю створення Національного заповідника «Гетьманська столиця», зустрічали у славетному Батурині.

    У 2010 році було розпочато проведення в Ніжині наукових  Міжнародних  Спаських читань, присвячених славетним уродженцям Ніжина братам  Івану та Феодосію Спаським. В рамках співпраці  з Центром пам’яткознавства НАНУ,  у  2012 році до організаторів читань долучився і Національний заповідник «Гетьманська столиця».

    Пленарне засідання вперше проходило під відкритим небом на території Цитаделі Батуринської фортеці, що приємно вразило науковців. Засідання розпочалось із вітального слова генерального директора НІКЗ «Гетьманська столиця» Наталії Ребрової.  З нагоди першого ювілею заповідника за багаторічну наукову організаційну та дослідницьку діяльність на ниві пам’яткознавства  та музеєзнавства від Центру пам’яткознавства НАНУ та УТОПІК, який представляв старший науковий співробітник Сергій Зозуля, було вручено  подяки співробітникам заповідника: Тетяні Кербут, Наталії Дробязко, Миколі Тереху,  Юлії  Фурсовій та колективу заповідника.

    Наукові доповіді оголошені на пленарному засіданні викликали жваві дискусії в учасників. В роботі читаннь була представлена надзвичайно різноманітна тематика доповідей - від розгляду актуальних теоретичних та методологічних проблем сучасної музеєлогії,  пам’яткознавства, та регіональної  історії Північно-Дніпровського Лівобережжя до узагальнюючих робіт загальноісторичного характеру.  Наукові досягнення Національного заповідника «Гетьманська столиця» представлені в роботі читань доповідями співробітників нашого закладу - Любові Кіяшко, Миколи Тереха, Наталії Саєнко, Віталія Мамалаги, Каріни Солдатової, Ірини Матущак. На завершення пленарного дня в Батурині для гостей та учасників  читань була проведена комплексна екскурсія  по об’єктах заповідника «Гетьманська столиця», під час якої була надана  унікальна можливість особисто здійснити помол зерна на жорнах, реконструйованих реставратором заповідника Віктором Авулою.

  

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.