English French German Russian Ukrainian
Tools
Понеділок, 09 груд. 2019

Батурин Юрія Нагулка

20 серпня 2015 року в Національному Києво – Печерському історико – культурному заповіднику відбулася презентація виставкового проекту до Дня Незалежності України «Код нації», який відкрився персональною виставкою «Скрижалі гідності» заслуженого художника України Юрія Нагулка. Виставка картин Юрія Нагулка -  це уособлення України, як країни, яка має глибоке духовне коріння та традиції, це «Код нації», яка була, є і буде.
       Центральним твором цієї виставки є картина «Батурин».  Поштовхом для її написання став перший візит художника до Гетьманської столиці влітку цього року.  Митця вразила історія, яка застигла в батуринських пам’ятках, і це спонукало  його на роботу над серією картин на тему козацтва, серед яких і полотно «Батурин», на якому ніби оживають свідки тих далеких трагічних подій. Скільки світла та страждань в їх обличчях?! Ось таким воно буває – прагнення до волі.  «Всі вони поклали свої душі  за щойно відкриту їм істину. Нічого ціннішого за волю на цій землі немає… Душами мучеників здіймається в небо «Батурин» - це те минуле, яке об’єднує нас сьогодні» -  вважає Юрій Нагулко.

 

 


Вже не один рік Національний заповідник «Гетьманська столиця» пишається своєю тісною співпрацею з Конотопською благодійною організацією «Світанок», створеною у 2002 році за ініціативи уродженця міста Сура Євгена, який є її Почесним Президентом.

За роки своєї діяльності фонд зробив безліч добрих справ не тільки в своєму регіоні, а й для розвитку та відродження Батурина. Було виділено значні кошти для будівництва храму Покрова Пресвятої Богородиці; надається вагома допомога для розвитку Духовного просвітницького дитячого центру при храмі та Осередку Всеукраїнської організації «Пласт» в м. Батурині; протягом трьох років фонд є співорганізатором Обласного фестивалю-конкурсу молодих виконавців імені Андрія Розумовського, який традиційно проходить в жовтні в палаці гетьмана К.Розумовського в м.Батурин.

З впевненістю можна сказати - сьогодні це одна з небагатьох доброчинних організацій нашого регіону, яка заявила про себе конкретними справами у формуванні історичної свідомості українського народу, освіті молодого покоління, вихованні у нього шанобливого ставлення до рідної України.

17 серпня 2015 року, у переддень найважливішого державного свята, Дня Незалежності, завдяки рішенню Євгена Сура та наполегливим старанням голови правління фонду Лисенко Любові, було зроблено вагомий та цінний подарунок Гетьманській столиці - за договором дарування передано у власність житловий будинок та земельну ділянку площею 0,0735 га, яка знаходиться в історичному центрі Батурина і межує з Майданом Гетьманської слави.

Дана територія неоціненна для розвитку Заповідника - вона має велику історичну цінність для археологічного дослідження території Батуринської фортеці та створення осередку заповідника, який би розкрив унікальну етнографічну особливість Батурина.

Колектив НІКЗ «Гетьманська столиця» виносить щиру вдячність Євгену Суру та Любові Лисенко за щирість людської душі та підтримку української національної спадщини, особливо в часи жорсткого протистояння з Російською Федерацією.

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.