English French German Russian Ukrainian
Tools
Неділя, 27 трав. 2018

«Нікого в світі не любив так...»

    Традиційно 14 лютого зібралися гості в Будинку генерального судді В. Кочубея на науково-просвітницький захід «Нікого у світі не любив так...», з нагоди Дня закоханих. Легенду про святого Валентина, про повір'я та традиції пов'язані з днем закоханих в європейських країнах, які приживаються і на теренах України, розповіла присутнім  Руслана Огієвська. Будинок, в якому зібралося товариство, пам’ятає не одну захоплюючу і романтичну історію кохання, яке пережило віки. Про  історію кохання гетьмана Івана Мазепи та  Мотрі Кочубей  розповіла  Оксана Ломко.

    В 2004 році вийшов друком історико-біографічний  роман «Любов маєш — маєш згоду», відомого українського письменника Юрія  Хорунжого, в якому висвітлено останні десятиріччя правління гетьмана І. Мазепи та історія  його романтичних відносин з Мотрею Кочубей. Співробітники  заповідника   оживили одну з перших романтичних зустрічей Гетьмана та Мотрі  за версією Юрія Хорунжого. Переконливо перевтілилися в історичних персонажів та неперевершено зіграли Андрій Батюк гетьмана Івана Мазепи, Мотрю Кочубей Алла Горова, Мелашку Людмила Тинкалюк, канцеляриста Назарій Тинкалюк.

    Окрасою заходу стали маленькі друзі заповідника - учениці 1 класу Батуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика  Дробязко Даша та Тернущак Настя, які привітали всіх прекрасними віршами.

    Майстер-клас по виготовленню паперових троянд, як символа ніжних почуттів, об’єднав всіх і став пізнавальним завершенням заходу.

  

 


* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.