English French German Russian Ukrainian
Tools
Неділя, 27 трав. 2018

Батурин знову отримує дарунки зі славного Львова!

    18 квітня 2017 року у Національному історико-культурному заповіднику  «Гетьманська столиця» стартував XІV тур акції «Подаруй «Гетьманській столиці» експонат».

   Цьогорічний початок Акції був одним із найпотужніших в історії її проведення завдяки львів’янину Тарасу Лозинському, щирому та щедрому  другу Гетьманської столиці.  З 2003 року Тарас допомагає заповіднику формувати фондову збірку, саме йому завдячуємо  іконами «Богоматір», кінець ХVІІ ст., «Богоматір Одигітрія», 1677 р., «Введення в храм» ХVІІІ ст., «Знамення» ХІХ ст.; портретом гетьмана Івана Мазепи авторства Богдана Лепкого та багато-багато іншим.

    Цього року до фондів заповідника Тарас Лозинський передав предмети  кінця ХІХ ст.: люстру на 12 свічок та унікальний жбан  на 40 літрів.

    Тарас Лозинський зацікавлює ентузіазмом і своїх друзів. До Акції вирішив долучитися і Роман Петрук, житель міста Львова, художник – кераміст та скульптор. Паном Романом до фондів було передано авторські керамічні вироби, декор церковного інтер’єру та іконостасу кінця ХІХ століття, унікальні ікони XVII- кінця ХІХ століття.

    Щиро дякуємо львів’янам за щедрі дарунки! Вже готуємо виставку подарованих ікон у Каплиці палацу Кирила Розумовського. І плануємо це зробити до 23 травня 2017 року, до дня загибелі Великого українця  Бориса  Возницького,  участь якого у першій музеєфікації палацу була вирішальною і який у рідному Львові має таких гідних послідовників.

    Хай  внесок львів’ян у скарбницю Гетьманської столиці стане прикладом для всіх, хто зацікавлений у збереженні та примноженні  нашої автентичності та самобутності.

 

 Контактні телефони: (04635) 48-2-43, моб. тел. (098) 845-20-06

Головний зберігач фондів Ірина Матущак

  

 

 


* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.