English French German Russian Ukrainian
Tools
Понеділок, 18 бер. 2019

Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва

    Європейський союз з кожним роком все більше допомагає пострадянським республікам, які прагнуть відійти від тоталітарного минулого,  розвивають власну культуру, стають на захист довкілля.  Як приклад такої плідної співпраці в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства Україна-Білорусь 12-13 квітня в м.Чернігові та м.Ніжині було проведено установочний круглий стіл проекта “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва”. Серед партнерів проекту з боку України - Національний університет “Чернігівський колегіум” ім.Т.Г.Шевченка та історико-археологічний музейний комплекс “Древній Любеч”. У роботі круглого столу взяли участь представники поважних музейних, наукових, державних та громадських організацій України (зокрема, Чернігівщини) та Білорусі (Гомельська та Мінська область).

    Цвіт музейництва України представили Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА (відділ розвитку туризму та музейної роботи), Чернігівські музеї — обласний художній ім.Григорія Галагана, історичний імені В.В.Тарновського, заповідники — НАІЗ “Чернігів стародавній”,  НІКЗ “Качанівка”, НІКЗ “Гетьманська столиця”, а також Ріпкинський краєзнавчий музей. Головна тема, представлена для обговорення: “Досвід транскордонного співробітництва. Що може зацікавити сусідів, взаємна дотичність та відмінності”. Цікавими для українських учасників стали виступи колег з Білорусі, які мають свій досвід організації туристичних маршрутів по декількох історичних місцях, і навпаки. Відкриттям для нас, зокрема, стали виступи співробітників музею Гомельського палацово-паркового ансамблю, Вєтковського музею старообрядництва і білоруських традицій ім.Ф.Г.Шклярова, Музею битви за Дніпро. В режимі он-лайн взяв участь у ході обговорення теми уродженець Чернігова, технічний керівник систем міжнародного музейного туризму Museo.Tech (м.Лондон), Геннадій Мірошниченко.

    Після підбиття підсумків засідання товариством була обрана громадська транскордонна координаційна музейна група, до складу якої, серед інших, ввійшла і генеральний директор НІКЗ “Гетьманська столиця”  Наталія Реброва.

    Наступного дня вже згуртований українсько-білоруський колектив музейників ознайомився з туристичним потенціалом славного міста Ніжина — музеєм стародруків Ніжинського університету ім.М.В. Гоголя, картинною галереєю університету, музеєм пошти та історичним центром містечка.

    Далі буде!


 

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.