English French German Russian Ukrainian
Tools
Вівторок, 23 трав. 2017

Батурин знову отримує дарунки зі славного Львова!

    18 квітня 2017 року у Національному історико-культурному заповіднику  «Гетьманська столиця» стартував XІV тур акції «Подаруй «Гетьманській столиці» експонат».

   Цьогорічний початок Акції був одним із найпотужніших в історії її проведення завдяки львів’янину Тарасу Лозинському, щирому та щедрому  другу Гетьманської столиці.  З 2003 року Тарас допомагає заповіднику формувати фондову збірку, саме йому завдячуємо  іконами «Богоматір», кінець ХVІІ ст., «Богоматір Одигітрія», 1677 р., «Введення в храм» ХVІІІ ст., «Знамення» ХІХ ст.; портретом гетьмана Івана Мазепи авторства Богдана Лепкого та багато-багато іншим.

    Цього року до фондів заповідника Тарас Лозинський передав предмети  кінця ХІХ ст.: люстру на 12 свічок та унікальний жбан  на 40 літрів.

    Тарас Лозинський зацікавлює ентузіазмом і своїх друзів. До Акції вирішив долучитися і Роман Петрук, житель міста Львова, художник – кераміст та скульптор. Паном Романом до фондів було передано авторські керамічні вироби, декор церковного інтер’єру та іконостасу кінця ХІХ століття, унікальні ікони XVII- кінця ХІХ століття.

    Щиро дякуємо львів’янам за щедрі дарунки! Вже готуємо виставку подарованих ікон у Каплиці палацу Кирила Розумовського. І плануємо це зробити до 23 травня 2017 року, до дня загибелі Великого українця  Бориса  Возницького,  участь якого у першій музеєфікації палацу була вирішальною і який у рідному Львові має таких гідних послідовників.

    Хай  внесок львів’ян у скарбницю Гетьманської столиці стане прикладом для всіх, хто зацікавлений у збереженні та примноженні  нашої автентичності та самобутності.

 

 Контактні телефони: (04635) 48-2-43, моб. тел. (098) 845-20-06

Головний зберігач фондів Ірина Матущак

  

 

 


Веселкові барви Великодня у Батурині.

    Окрасою Батурина з 2011 року є Каплиця Святого Миколая, що розташована на вулиці Гетьманській, поряд з Будинком генерального судді В.Кочубея,  і є дарунком львівської родини  Пащаків  Батурину.

    В ці дні Каплиця по особливому вбрана - милують око батуринців і гостей міста  різноманітні великодні прикраси - писанки, великоднє  дерево та паска, які наповнені духовним змістом та оповиті красою українських традицій. Виготовлені вони з чистими помислами  дбайливими руками  співробітників заповідника «Гетьманська столиця».

    Від Великодніх днів Каплиця буде відкрита щодня.  Давайте ж великою любов’ю берегти її в  пошану Святому Миколаю та Великому Тарасу Шевченку.


  

 

 


В ногу з часом!

    Повідомляємо, що до початку туристичного сезону 2017 року Національний заповідник «Гетьманська столиця»  впровадив  систему аудіогід  на  території   Цитаделі Батуринської  фортеці. Відтепер всі відвідувачі можуть користуватися  аудіогідами  і слухати екскурсію «Цитадель Батуринської фортеці» на трьох  мовах - українській, англійській, російській.

    Щоб ваше перебування в Батурині було пізнавальним і комфортним  «Гетьманська столиця» крокує в ногу з часом. Приїздіть і пересвідчиться!

 

 

 


«Гетьманська столиця» на Асеналі ідей

    З  5 по 9 квітня 2017 року у Мистецькому Арсеналі ( м.Київ) відбувся ІІІ Освітній фестиваль Арсенал ідей –  креативний комунікативний  простір, що в ігровій формі презентував відвідувачам найкращі освітні програми українських музеїв.  Програма фестивалю була представлена у форматі тематичних інтерактивних майстерень, кожна з яких пропонувала ряд активностей, об’єднаних загальним сценарієм та ідеєю. В Майстерні Історії були представлені 12 музейних закладів,  серед яких і  Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»,  єдиний із музейних закладів  Чернігівщини.

    Гетьманська столиця є учасником  кожного Освітнього Арсеналу, адже робота з дітьми, формування освіченого патріота - один із пріоритетів роботи колективу заповідника.  І цьогоріч  захопила  відвідувачів арсеналу програма  «Мазепинець Пилип Орлик», розроблена та презентована завідуючою науково-просвітницьким відділом Мариною Герасько та завідуючою відділом археології Наталією Саєнко. Майстер-клас та творчі завдання мали на меті ближче познайомити гостей фестивалю з особистістю автора першої Конституції України та дали  можливість стати безпосередніми учасниками написання Конституції. Можемо констатувати - мета досягнута!

 

 

 


Пам’яті Вчителя…

                                  

 до дня народження Володимира Коваленка

    Сьогодні, і це ще важко збагнути, серед нас нема Володимира Петровича Коваленка…
    Його розум, його фантастична харизма, його сміливість, яка іноді межувала з авантюризмом, відкривала двері і людські серця для реалізації грандіозних проектів. Одним із них був Батурин. Неможливо переоцінити внесок Володимира Петровича у справу  збереження і відродження  пам’яток Батурина, у  їх дослідження, у створення заповідника, у формування його колективу.
   Та мало хто знає, що збереження, і, відповідно, майбутнє відродження Батурина  для Володимира Петровича бере початок в середині 70-х років ХХ ст. Саме Володимир Петрович тоді очолив боротьбу батуринських музейників і краєзнавців за збереження резиденції гетьмана Івана Мазепи «Гончарівка», яку планомірно знищували кар’єром цегляного заводу.
    І тоді він переміг - в 1976 р. робота кар’єру була зупинена. Через два десятиліття В.Коваленко очолив дослідження  Батурина, археологічної перлиною якого є збережена Гончарівка.
    Володимир Коваленко був одним із ініціаторів і головним консультантом відтворення Цитаделі Батуринської фортеці, створення Музею археології Батурина. І пам’ять про нього не лише в серцях  наших, тих  хто його знав і любив, а і в серцях  сотень тисяч  українців, які відвідали Гетьманську столицю і змогли усвідомити хто ми.


  Колектив Національного заповідника «Гетьманська столиця»,
  генеральний директор Наталія Реброва 

 


Сторінка 1 з 75

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.